fbpx

Rekolekcje w Zakopanem

22 – 24.11.2019 r.

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem.
Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.
J 15, 9 – 12

Kolejny już raz wybraliśmy się do Zakopanego, aby we wspólnocie przeżyć rekolekcje. Takie wyjazdy są bardzo ważnymi wydarzeniami w naszym kalendarzu. To właśnie na nich wzmacniamy swoją jedność, wzajemną miłość
i relacje. Jednocześnie mamy czas na rozważenie konkretnego tematu, który przybliża nas do Boga, modlitwę
i kontemplację. W tym roku przewodził nam temat liturgii. Ksiądz Marcin krok po kroku przedstawiał nam istotę najważniejszego sakramentu, jakim jest Eucharystia i objaśniał symbole z nią związane. Cierpliwie, aż do późnych godzin nocnych, odpowiadał też na nasze niekończące się pytania na temat mszy świętej. Dzięki temu z większą świadomością możemy uczestniczyć w liturgii i jeszcze pełniej jednoczyć się z Chrystusem w dziękczynieniu.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w trakcie rekolekcji nie poszli choć na chwilę na górski szlak (tym razem była to „Dolina Ku Dziurze”), a po nim nie trafili na Krupówki, aby zasmakować się w pysznych ciastach i kawie.
Dotlenienie i docukrzenie to podstawa u tancerzy!

Te kilka dni spędzonych razem były pięknym momentem naszej odnowy i nabrania światła, które pragniemy nieść dalej. Zwieńczeniem tego czasu, pełnego zarówno skupienia jak i radości, była wizyta u Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Kamila Gawlińska