fbpx

Spektakl taneczny „Lilia” w Sosnowcu!

Lilia jako symbol czystości, piękna i pokornego majestatu często przedstawiana jest tam, gdzie ograniczone możliwości ludzkiego poznania spotykają się z tajemnicą szczególnej świętości.

„Jak lilia pośród cierni” staje przed nami Ta, która uchyla rąbek tajemnicy, chcąc podzielić się z nami tym, czego wszyscy tak naprawdę pragniemy: miłości, piękna, dobra, nadziei…

Maryja – Matka Boga – Nowa Ewa, która poprzez wielką pokorę i wiarę aż po krzyż chce na nowo pokazać nam drogę do zapomnianego przez nas Raju: do jedynej wolności i prawdziwego szczęścia przywróconego w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, daje nam siebie poznać jako wzór kobiety będącej bardzo blisko Boga, ale i bardzo blisko człowieka, przeżywającej z nami zarówno radość, jak i ból.

Spektakl „Lilia” jest sztuką teatru tańca, która za pomocą tańca współczesnego oraz klasycznego przedstawia poruszającą opowieść o Sercu Matki Boga, a także o Jej relacji z Jezusem od momentu zwiastowania aż do połączenia się z Nim w Niebie. To historia pozbawiona słów, opowiedziana ruchem – tańcem, wykorzystująca jedynie światło, muzykę i obraz, aby pozostawić miejsce na osobistą kontemplację.

Chociaż przedstawienie opiera się na Objawieniu chrześcijańskim, skierowane jest do wszystkich – nie tylko chrześcijan. Jego uniwersalne przesłanie dotyka cierpienia, ale i budzi nadzieję, której poszukuje każdy człowiek. W czasie wielu niepokojów i niepewności może być także okazją do głębszej refleksji nad tym, co jest Prawdą i wartością w naszym życiu.

Tancerze „Lilii” stanowią wspólnotę, których łączy siła wiary, modlitwy i miłości. Od czasu premiery w 2017 r. wystąpili już kilkanaście razy w kraju i za granicą, m.in. we Francji oraz na Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Kiedy? w niedzielę 14 maja 2023 godz. 16:00

Gdzie? w sali widowiskowo-koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu

Bilety: normalny – 30 zł, ulgowy (dzieci, młodzież do 18 r.ż.) – 25 zł, dostępne pod linkiem: EVENEA

Dochód z biletów pozwoli nam pokryć koszty organizacyjne oraz umożliwi dalszy rozwój działalności.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku

Masz pytanie? Napisz do nas: spektakl.lilia@gmail.com