fbpx

Spektakl „Lilia” – transmisja online!

Lilia jako symbol czystości, piękna i pokornego majestatu często przedstawiana jest tam, gdzie ograniczone możliwości ludzkiego poznania spotykają się z tajemnicą szczególnej świętości.

„Jak lilia pośród cierni” staje przed nami Ta, która uchyla rąbek tajemnicy, chcąc podzielić się z nami tym, czego wszyscy tak naprawdę pragniemy: miłości, piękna, dobra, nadziei…

Maryja – Matka Boga – Nowa Ewa, która poprzez wielką pokorę i wiarę aż po krzyż chce na nowo pokazać nam drogę do zapomnianego przez nas Raju: do jedynej wolności i prawdziwego szczęścia przywróconego w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, daje nam siebie poznać jako wzór kobiety będącej bardzo blisko Boga, ale i bardzo blisko człowieka, przeżywającej z nami zarówno radość, jak i ból.

Spektakl „Lilia” jest sztuką teatru tańca, która za pomocą tańca współczesnego oraz klasycznego przedstawia poruszającą opowieść o Sercu Matki Boga, a także o Jej relacji z Jezusem od momentu zwiastowania aż do połączenia się z Nim w Niebie. To historia pozbawiona słów, opowiedziana ruchem – tańcem, wykorzystująca jedynie światło, muzykę i obraz, aby pozostawić miejsce na osobistą kontemplację.

Chociaż przedstawienie opiera się na Objawieniu chrześcijańskim, skierowane jest do wszystkich – nie tylko chrześcijan. Jego uniwersalne przesłanie dotyka cierpienia, ale i budzi nadzieję, której poszukuje każdy człowiek.
W okresie Wielkiego Postu może być także okazją do głębszej refleksji nad tym, co jest Prawdą i wartością w naszym życiu.

Kiedy? 4 kwietnia 2020 r. o godz. 19:30

Gdzie? w naszych własnych izdebkach (łącząc się przez Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=TyIDXYp3CVI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3Zwbkh7kcfwKfXUZW9O8D72VY2Z9B7Z1nF3dU1mQN6Oe-52Dw1DKAsdR0 )

 Zapraszamy!