fbpx

Parafia św. Królowej Jadwigi – rocznicowo

8 grudnia 2019 r. w sali teatralnej przy parafii św. Królowej Jadwigi w Krakowie odbył się wyjątkowy, bo dokładnie dwa lata po premierze, pokaz spektaklu „Lilia”. Emocje jak zawsze były ogromne, w powietrzu unosił się duch modlitwy,
a po zakończeniu dało się słyszeć głosy wzruszenia, radości i przejęcia. Rozmawiając z widzami zauważamy, że każdy na coś innego zwraca uwagę, każdemu inna sytuacja z Ewangelii przedstawiona na scenie jest bliższa, każdy z czymś innym się utożsamia. Niezmiennie jednak we wszystkich następuje pewne poruszenie. My nazywamy je … Bogiem. Dziękując za Jego obecność wśród nas chcemy błogosławić każdemu, kto tego wieczoru był z nami.

Dla naszej wspólnoty dzień ten (wypadający w święto Niepokalanego Poczęcia NMP) był niezwykły z jeszcze jednego powodu. Aż 6 osób poświęciło swoje życie Jezusowi przez ręce Matki Bożej, stając się Jej niewolnikami, a jedna akt ten odnowiła. Część z nich przyjęła również szkaplerze. Od ponad miesiąca przygotowywaliśmy się do tego momentu i od samego początku dane nam było odczuwać, jak Maryja nas w tej drodze prowadzi. Pragniemy być Jej narzędziami w czynieniu dobra i jeszcze pełniej służyć i kochać, a tym samym poznawać Jezusa.

TOTUS TUUS, TOTA TUA

 

Kamila Gawlińska