fbpx

Lourdes

Spektakl Lilia 

W sierpniu 2018 roku mieliśmy okazję odwiedzić sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Francja powitała nas piękną pogodą, górskimi widokami oraz ogromną życzliwością i uśmiechem każdej napotkanej osoby. Ten wyjazd zaowocował czterema występami oraz ogromną ilością niezapomnianych wrażeń. Do tego pięknego miejsca objawień Maryi przyjechaliśmy z pragnieniem, aby pokazać nasz spektakl ludziom chorym z całego świata. Do Lourdes co roku przyjeżdżają pielgrzymki osób niepełnosprawnych, które pragną się modlić i prosić Jezusa o uzdrowienie przez ręce Maryi. Dzięki ogromnej pracy wolontariuszy mają oni możliwość dobrze przeżyć swój pobyt. My również chcieliśmy się włączyć w to piękne dzieło pomocy. Dzieliliśmy się naszą radością z innymi poprzez taniec, dobre słowo, wspólną modlitwę, śpiew, a nawet sprzątanie.

Podczas tego wyjazdu wystawiliśmy cały spektakl „Lilia” dwa razy. Pierwszy raz dla osób chorych, ich opiekunów i personelu medycznego w  Domu Chorego Pielgrzyma Accueil Notre Dame. Drugi występ odbył się w plenerze, przed Bazyliką, i był przepięknym zwieńczeniem naszego wyjazdu. To było niezwykłe przeżycie móc zatańczyć w takim miejscu, w samym sercu Lourdes. Oprócz tych występów dwa razy braliśmy również udział w adoracji Najświętszego Sakramentu dla wolontariuszy, przede wszystkim poprzez wspólną modlitwę, ale także prezentację kilku scen z naszego spektaklu. To był niezwykły czas, który mogliśmy poświęcić Jezusowi i w atmosferze wspólnego skupienia oddać Mu nasze prośby. Podczas tych adoracji wielbiliśmy Pana naszym tańcem, w który z radością włączali się też inni wolontariusze.

Ten wyjazd był dla nas niesamowitym przeżyciem. Była to zarówno osobista pielgrzymka, jak również indywidualne spotkanie z Maryją oraz czas rozwoju i wzrostu duchowego naszej grupy. Mogliśmy wspólnie poświęcić się medytacji i modlitwie oraz lepiej poznać się nawzajem i jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się ze sobą. Dzięki prowadzeniu duchowemu przez naszego księdza Marcina Godawę ten wyjazd stał się również rekolekcjami, które zaowocowały później w życiu naszej wspólnoty. Lourdes było dla nas niezwykłą, nieprzewidywalną przygodą, którą przygotowała dla nas Maryja. Wystarczyło tylko Jej zaufać i otworzyć się na działanie Jej Syna.

Iga Ćwik