fbpx

Warsztaty uwielbienia tańcem „Powstań i tańcz” 27-28 maja

Gorąco zapraszamy na pierwsze Międzynarodowe Warsztaty Uwielbienia Tańcem „Powstań i tańcz” organizowane przez naszą wspólnotę we współpracy z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Warsztaty poprowadzą tancerze Wspólnoty Lilia oraz zaproszeni instruktorzy z Francji z wieloletnim doświadczeniem w modlitwie tańcem. 
Czy odzywa się w Tobie tęsknota za wyrażeniem swojej duszy w ciele? Może trudno Ci znaleźć słowa na modlitwie? Bóg chce, byśmy byli sobą i poruszając się w Nim (Dz 17, 28), odpoczywali pod Jego czułym spojrzeniem… Stworzeni na Jego obraz i podobieństwo – Boga, który przyszedł w ciele – możemy jednoczyć się z Nim w tak bardzo naturalny dla człowieka sposób, jakim jest RUCH i TANIEC, a przez to czerpać i nieść dalej Jego miłość…
Nie musisz mieć doświadczenia tanecznego, żeby uwielbić Boga tańcem. Modlitwa może być w każdym Twoim ruchu.
Informacje praktyczne o wydarzeniu:
  • Termin: 27-28 maja (sobota-niedziela) 2023 r.
  • Miejsce: Kraków | sala konferencyjna Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
  • Koszt: 150 zł (1 wybrany dzień), 250 zł (2 dni) (ewentualny nocleg i transport na miejsce wydarzenia pozostają do zapewnienia we własnym zakresie przez uczestników)
  • Zapisy: Formularz zgłoszeniowy
Program warsztatów:
27.05.2023 (sobota)
11:00-12:00 Rejestracja uczestników
12:00-14:00 Warsztaty cz. 1 (Irina)
14:00-16:00 Przerwa obiadowa
16:00-18:00 Warsztaty cz. 2 (Agata)
18:30-19:30 Uwielbienie (Sacro Jam)
28.05.2023 (niedziela)
11:00-12:00 Rejestracja uczestników
12:00-14:00 Warsztaty cz. 1 (Christine & Soda)
14:00-16:00 Przerwa obiadowa
16:00-18:00 Warsztaty cz. 2 (Christine & Soda)
18:30-19:30 Podsumowanie
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nieznacznych modyfikacji w programie.
Informacje o prowadzących:
  • Christine Jeanville – zawodowa tancerka baletowa i choreograf z Francji. Tańczyła w Operze w Hanowerze w Niemczech. W 1994 roku doznała kontuzji i została w cudowny sposób uzdrowiona fizycznie i emocjonalnie. Po tym doświadczeniu postanowiła swój taniec dedykować Bogu i tańczyć tylko dla Niego. Od wielu lat prowadzi warsztaty modlitwy tańcem na całym świecie. Służąc tańcem oddanym Bogu pomaga innym doświadczać duchowego, emocjonalnego i fizycznego uzdrowienia.
  • Sodapop Jeanville – jeden z pionierów hip-hopu we Francji. Po swoim nawróceniu, wraz ze swoją żoną Christine w 2005 r. założył „Machol Danser la Vie”, którego celem jest promowanie życia w Duchu, odpocznienia i poruszania się w Duchu Św. oraz wyposażanie Kościoła, aby był Oblubienicą przygotowaną na Jego przyjście. Działają w ponad 30 krajach i tworzą szkoły Machol na całym świecie.
  • Agata Stodolska – tancerka i choreograf z pasji, od 2017 r. prowadząca Wspólnotę i Teatr Tańca Lilia. Swój warsztat szlifowała u choreografów w Polsce i we Francji (m.in. instruktorskie studium tańca jazzowego Kieleckiego Teatru Tańca, Teatr Tańca DF, Studio Harmonic i Centre des Arts Vivants w Paryżu). Po osobistym nawróceniu poświęciła swój taniec Bogu. Obecnie prowadzi warsztaty modlitwy tańcem, a także reżyseruje spektakle taneczne o głębokim przesłaniu duchowym. W życiu i w tańcu kieruje się ideą wypełniania każdego ruchu miłością.
  • Irina Yurevich – od dziecka zakochana w tańcu, który zawsze był dla niej formą odnajdywania swojej tożsamości i doświadczania czegoś więcej, poza swoimi możliwościami. Zaczynała od breakdance, hip-hopu i house, następnie pojawił się modern jazz i balet. Szkoliła się na Białorusi (Mińsk, Lida), jak i w Polsce (Wrocław, Kraków, m.in. Krakowski Teatr Tańca). Za sobą ma kilka tanecznych projektów i konkursów. Od 2019 r. należy do Wspólnoty i Teatru Tańca Lilia, gdzie spełnia swoje pragnienie służenia Bogu poprzez swoją pasję, występując w spektaklach i prowadząc warsztaty taneczne, przede wszystkim dla kobiet.
Gorąco zapraszamy!