fbpx

Podsumowanie tygodnia zajęć otwartych

Początek października przyniósł nam wiele wrażeń. Po raz pierwszy jako Teatr Tańca Lilia zorganizowaliśmy tygodniowy blok zajęć otwartych dla wszystkich chętnych. Zaproponowaliśmy warsztaty różnym grupom wiekowym i o różnych preferencjach artystycznych. W programie był hip-hop, modern jazz, balet, zajęcia z improwizacji teatralnej, świadomości ciała, a nawet z poezji. Podsumowując ten czas, przekazujemy relacje niektórych prowadzących i uczestników:

Prowadzenie warsztatów było dla mnie wyzwaniem. Do tej pory nie czułam się w tym pewnie, bałam się mówić do większej liczby osób. Jednak tym razem poczułam w swoim sercu natchnienie - to był Duch Święty, od którego otrzymałam słowo: uwierz w siebie. Od razu się ośmieliłam i z ufnością do siebie i pewnością poprowadziłam zajęcia. Dziękuję wszystkim osobom, które były! Wasze świadectwa są wielkim skarbem i inspiracją na następny warsztat!
Irina
prowadząca improwizację taneczną z elementami świadomości ciała
Czas, który pozwolił mi poczuć ciało, wsłuchać się w serce i oddać się uwalniającemu ruchowi. Doświadczenie bliskości siebie samej i Bożej Obecności.
Judyta,
uczestniczka warsztatów z improwizacji tanecznej
Byłem zaskoczony małą frekwencją. Ale potem, w miarę rozwijania naszych scenek improwizowanych, zacząłem odnajdywać prawdziwą przyjemność w prowadzeniu trójki moich "studentów". Było to nowe, nieznane doświadczenie i ja osobiście dużo się nauczyłem na tych zajęciach. Teraz wiem (od strony praktycznej), że umiem to robić.
Roland,
prowadzący warsztaty aktorskie
To było dość ciekawe przeżycie. Do tej pory brałem udział w pantomimach, dlatego używanie własnego głosu podczas improwizacji było dla mnie czymś nowym i stresującym. Wcielenie się w kogoś zupełnie innego było cięższe niż przypuszczałem, ale zabawa była przednia! Super się bawiłem. Dowiedziałem się, że praca aktora jest ciężka i wymagająca. Dziękuję Rolandowi i reszcie uczestników za ten czas.
Mariusz, 
uczestnik warsztatów aktorskich
Warsztaty były dla mnie kolejną okazją do spotkania z ludźmi, których pasją jest poszukiwanie w tańcu nie tylko rozwoju samej techniki, ale także serca, które chcemy wyrazić. Wspaniała atmosfera, wzajemna otwartość i gotowość do próbowania nawet, jeśli nie od razu ruch wychodzi płynnie albo gdy nie od razu coś czujemy - to jest to, co sprawia, że nauka choreografii staje się prawdziwą przyjemnością. Duchowy klimat zajęć tworzył przestrzeń osobistego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Myślę, że zajęcia były ważne także dla naszej wspólnoty. Pozwoliły nam dzielić się talentami, rozwijać te, które już mamy lub odkrywać nowe, a także połączyły nas we wspólnym poruszaniu się w Bogu, włączając osoby, które nie zawsze występują na scenie.
Agata, 
prowadząca modern jazz
Na "Tygodniu" byłem dwa razy. Na zajęciach u Iriny i Agaty. Z „Improwizacją taneczną” było mi bardzo bezpiecznie i dobrze. Wprowadzenie elementów ruchu, do wykorzystania później aby rozwinąć improwizacje – wspaniałe! A jednocześnie wszystko połączone z duchowością pięknie pokazaną i w którą czułem się spokojnie ale ciągle zapraszany. Czułem dużo ciepła i bezpieczeństwa. Jedyne co mi przeszkadzało to lustra - ile razy sobie wyobraziłem swój taniec, ich prawdziwy obraz sprowadzał mnie na ziemię. Więc tańczyłem z zamkniętymi oczami! Za to u Agatki - cudowne pokazanie przekazu niesionego przez tańczoną choreografię. Chociaż ledwo nadążałem, to miałem ochotę tańczyć i mówić tym bez słów…
Piotr, 
uczestnik warsztatów z improwizacji tanecznej i modern jazzu
Dziękuję Pani Agacie, że mogłam uczestniczyć w jej zajęciach tanecznych. To było dla mnie nowe doświadczenie. Cieszę się, że modliła się i tańczyła razem ze mną, oraz mogłam się od niej w miłej atmosferze dużo nauczyć.
Róża, l.12,
uczestniczka warsztatów modern jazz
Jaka wielka radość, że jest miejsce w Krakowie, gdzie piękni młodzi ludzie mogą swoim tańcem wielbić Pana, rozwijać swoje talenty, pomnażać je i dzielić się nimi z innymi. A wszystko w klimatycznym otoczeniu niezwykłej przestrzeni sacrum zaprojektowanej przez Stanisława Niemczyka. W tej kameralnej przestrzeni razem z niezwykłymi utalentowanymi tancerzami można bezpiecznie modlić się, kontemplować i wyrażać ruchem miłość do Jezusa. Agatko! Dzięki za entuzjazm i poświęcony czas! Chwała Panu za Lilię!
Ola,
mama Róży